KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14624316
nr 1462 4316
Mats Mason
(1894-1983), Sverige
Pastell, Vitsippor. Signerad, 39x31, yttermått inklusive ram: 52x46 cm
Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 april 2022
kl 18:19:07
25/4 18:01:59
Mats Mason
Läs mer om Mats Mason